PolitykaZa tydzień Sejm zajmie się wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego

Paweł Skutecki3 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Sejm na posiedzeniu w przyszłą środę ma zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego – wynika ze wstępnego harmonogramu prac Sejmu, z którym zapoznała się PAP. Wniosek złożyła Koalicja Obywatelska, a dołączyła się do niego Lewica.

Posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na środę i czwartek w przyszłym tygodniu (9 i 10 grudnia). Wniosek o wyrażenie wotum nieufności Kaczyńskiemu znajduje się w porządku posiedzenia, a zgodnie ze wstępnym harmonogramem obrad planowane jest, że Sejm zajmie się nim w środę wieczorem.

Wniosek o odwołanie Kaczyńskiego, który w rządzie nadzoruje resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, został złożony w Sejmie 20 listopada.

Jak mówił wówczas szef PO Borys Budka, podstawę wniosku stanowi „pięć grzechów” wicepremiera Kaczyńskiego: „gwałtowne pogorszenie bezpieczeństwa Polek i Polaków”, „nieprzewidywalność”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „pięć lat wyprowadzania Polski z UE” oraz „dzielenie i skłócenie Polaków”. „Przyszłość Polski, rozwój Polski, uzależniony jest od tego, czy Kaczyński straci władzę” – stwierdził szef PO. Do wniosku KO dołączył się klub Lewicy. „W tak trudnym czasie wspólny głos opozycji w tej sprawie jest niezbędny” – oświadczył szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

We wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła, że wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Kaczyńskiego jest niepoważny. „To nie pierwsze tego rodzaju wystąpienie Platformy, która zamiast pomagać Polakom w trudnym czasie pandemii zajmuje się tego rodzaju niepoważnymi walkami politycznymi” – oświadczyła Czerwińska. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 + sześć =