Absurd! Od teraz linie lotnicze tylko dla…zaszczepionych!

Agnieszka Malinowska25 listopada, 202032 min

Tego jeszcze nie było! Czy aby polecieć w podróż musisz się zaszczepić? Coraz częściej pojawiają się takie deklaracje, które brzmią co najmniej absurdalnie. O które linie lotnicze dokładnie chodzi?

Podczas gdy od wielu miesięcy trwa na świecie rzekoma epidemia koronawirusa coraz częściej mówi się o szczepionce na COVID-19.

Jak się okazuje już nawet niektóre linie lotnicze, takie jak np. Korean Air stwierdziły, że istnieje możliwość iż zanim pasażerowie wyruszą w podróż linie lotnicze będą wymagały od nich zaszczepienia się.

Chcemy zmienić nasz regulamin podróży międzynarodowych, tak aby na pokład samolotu mogły wchodzić tylko osoby z ważnym szczepieniem na COVID-19

-powiedział Alan Joyce, prezes australijskiej linii Qantas.

To nie wszystko. Tony Douglas, prezes linii Etihad stwierdził z kolei, że czas otworzyć tzw. „zdrowotną wizę”, w której pojawiłaby się informacja, czy pasażer został zaszczepiony.

Jill Chung, rzecznik Korean Air również ma podobne zdanie i powiedziała, że być może linie lotnicze będą wymagać takiej informacji od pasażerów.

Ponieważ świat zbliża się do wprowadzenia szczepionek na koronawirusa, a negatywne testy stają się również wymogami dla podróżnych, linie lotnicze odczuwają potrzebę skutecznego systemu kontroli pasażerów pod kątem szczepień i testów

-puentowała rzeczniczka.

Myślicie, że powinny być takie wymogi?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

3 comments

 • ka

  25 listopada, 2020 at 10:41 pm

  Absurd goni absurd. Najlepiej tym gangsterom zrobić tak żeby zbankrutowali. W ogóle nie korzystać z ich usług. Niech padną .

  Reply

  • Bolek

   25 listopada, 2020 at 11:05 pm

   Dokładnie i tak Będzie w 100% hehe!-Tylko Idioci wezmę te Podejrzane szczepionki zrobione Jokera wie z czegoś proste!!Ryzykować życie zdrowie żeby gdzieś polecieć hehe!!Kretyni na Maxa!!

   Reply

 • zdzichol

  26 listopada, 2020 at 12:53 pm

  To się nazywa 'rzagują* gałąź na której siedzą’.
  Zresztą nie oni jedni. A potem będzie płacz, że znów wzrósł antysemityzm.

  I kto wie, czy teraz za holokaust nie wezmą się dużo lepsi fachowcy z krzywymi oczkami.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk