Rząd pracuje nad „redukcją kontaktów społecznych” podczas świąt

Paweł Skutecki21 listopada, 202012 min

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w sobotę premier był pytany, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas świąt Bożego Narodzenia. Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt „jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii”.

„Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce” – powiedział premier.

Zaznaczył jednocześnie, że rząd już zaproponował „szeroki pakiet wsparcia dla branż”. Wskazał, że „najbardziej poturbowane” przez drugą falę koronawirusa są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. „O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa” – dodał. (PAP)

autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • zdzichol

    21 listopada, 2020 at 2:50 pm

    Mozolnie zastanawiają się jak ma brzmieć „sɪᴇᴅᴢɪᴇć ᴡ ᴄʜᴀłᴜᴘᴀᴄʜ, sᴡᴏłᴏᴄᴢʏ ɢᴏᴊᴏᴡsᴋᴀ!”
    Chanuka tak, Boże Narodzenia w żadnym razie, wy polskie bydło za myckę ryżu!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk