WiadomościBelgijski region Walonii zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski21 listopada, 20202 min

O zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Polską poinformował premier Walonii Elio Di Rupo w mediach społecznościowych.

„W ostatnich latach praworządność w Polsce była zagrożona przez szereg decyzji podejmowanych przez rządzących. Ataki na niezawisłość wymiaru sprawiedliwości, dyskryminacja osób LGBTI, a także coraz częstsze ataki na wolność prasy to przykłady działań polskiej władzy, które zagrażają europejskim wartościom i które są sprzeczne z zasadą państwa prawa.” to fragment uzasadnienia zerwania stosunków dyplomatycznych z Polską przez Walonię.

„Od kilku lat autorytarne nadużycia władzy podważają praworządność. Atakowanie niezależności sądownictwa, podziału władzy jest zagrożeniem dla demokracji i konstrukcji europejskiej, nie możemy tego zaakceptować. Zamknięcie naszej oficjalnej reprezentacji politycznej jest mocnym sygnałem politycznym, który chcemy wysłać polskim władzom” – czytamy dalej.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 + 12 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl