Kult o pomocy dla artystów. „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Paweł Skutecki15 listopada, 202013 min

Polscy artyści dostali właśnie od rządu pomoc – 400 milionów złotych trafiło do muzyków, aktorów, plastyków. Pieniądze dostała m.in. Krystyna Janda (1,8 mln), Bayer Full (150 tys.), Justyna Steczkowska (179 tys.) i Kamil Bednarek (0,5 mln). Pomoc dostał każdy artysta, który potrafił poprawnie wypełnić wniosek, łącznie było to 2064 podmiotów. Nie ma wśród nich Kultu, dlaczego? 

Zespół Kazika Staszewskiego wydał w tej sprawie oświadczenie, które musi przypaść do gustu zwolennikom wolnego rynku. Kult nie prosił o żadne pieniądze z dwóch powodów:

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. 

Po drugie – rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.    

Zespół mimo wszystko przyznaje, że jest w trudnej sytuacji. „Sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów, gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych (z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy” – piszą muzycy podpowiadając równocześnie sposób, w jaki fani mogą wesprzeć swój zespół. „Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy – słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań)”. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Marcin

    17 listopada, 2020 at 9:21 am

    Jednak nie”wszyscy artyści to prostytutki…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk