Pijany lekarz przyjmował na SOR i zaatakował pacjenta. Usłyszał zarzuty

Karol Kwiatkowski14 listopada, 20202 min

Jest śledztwo w sprawie pijanego lekarza, który przyjmował na SOR w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Mężczyźnie przedstawiono zarzut narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia nietykalności cielesnej – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Z ustaleń śledztwa wynika, że 29 października na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce został przyjęty pacjent – Artur K. W tym czasie obowiązek lekarza dyżurnego pełnił 57–letni medyk. Z relacji chorego wynika, że w pewnym momencie został on zaatakowany przez lekarza. Interweniowała policja.

„Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości” – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

57-letniego lekarza przesłuchano w charakterze podejrzanego i, jak przekazała prokuratura, przedstawiono mu dwa zarzuty, pierwszy dotyczący narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i drugi dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej.

„Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza” – podała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk