Macierewicz: celem ostatnich wydarzeń w Polsce jest rozbicie narodu i upadek rządu

Karol Kwiatkowski14 listopada, 20204 min

Celem wydarzeń z ostatnich tygodni w Polsce jest rozbicie polskiego narodu, doprowadzenie do upadku rządu – podkreślił były szef MON, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz oceniając protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji oraz zamieszki podczas Marszu Niepodległości.

W rozmowie w Polskim Radiu 24 o sprzecznych relacjach i opiniach na temat zamieszek podczas środowego Marszu Niepodległości oraz działaniach policji, polityk PiS podkreślił, że szczegółowy opis wydarzeń jest ustalany i wymaga wyjaśnień, ale – jak przekonywał – „podstawowy obraz jest zupełnie jasny”.

„To jest część struktury wydarzeń, która zaczęła się barbarzyńskim, brutalnym, wulgarnym atakiem (środowisk związanych z ideologią) LGBT” – ocenił polityk. Jak dodał, celem jest to, „aby przeprowadzić pucz w Polsce, atakować kościoły, niewinnych ludzi, całą infrastrukturę psychologiczno-społeczną”.

Wiceprezes PiS dowodził, że ta struktura wydarzeń „była tworzona przez ostatnie lata z dużym, pozapolskim, wkładem finansowym, organizacyjnym i ludzkim” i została „uruchomiona” po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Pytany, czy może to być „kontynuacja puczu i strategii, która ma obalić rząd”, co było widoczne kilka lat temu m.in. podczas kryzysu w 2016 roku w Sejmie, Macierewicz odparł, że „w pewnym sensie tak”. Zwrócił też uwagę na szczególną sytuację międzynarodową, która towarzyszy realizacji tej strategii.

„To się dzieje w sytuacji, w której Unia Europejska chce zmienić swój kształt polityczno-ideowy, w którym Unia Europejska i Komisja Europejska, przede wszystkim Parlament Europejski, chcą narzucić pozostałym krajom jednolitą strukturę zarówno prawną – podporządkowując organy prawne danych państw centrali brukselskiej – ale także ideową – narzucając wszystkim państwom UE ideologię LGBT, jako ideologię, która ma być szczególnie chroniona i szczególnie promowana” – powiedział wiceprezes PiS.

Macierewicz przekonywał również, że celem ostatnich wydarzeń w kraju jest „rozbicie polskiego narodu”. „Mają one na celu przeciwstawienie patriotycznej młodzieży i młodzieży w ogóle, rządowi. Mają na celu doprowadzenie do upadku rządu, ale przede wszystkim do zakwestionowania patriotyzmu polskiego i polskiej jedności narodowej, i siły, która została wydobyta z Polaków przez długie lata walki o niepodległość, a szczególnie przez wybory w 2015 roku” – podkreślił wiceprezes PiS. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk