Ks. Kobyliński: grzechów w kościele w Polsce jest co niemiara

Karol Kwiatkowski8 listopada, 20202 min

– Grzechów w kościele katolickim w Polsce jest co niemiara. Pytanie, czy uda się uratować instytucję kościelną w obecnym kształcie. Być może ta forma musi się rozpaść i, być może, dopiero przyszłe pokolenia odbudują ze zgliszczy nowy kościół – mówił na antenie Polsat News ks. prof. Andrzej Kobyliński, odnosząc się do sprawy kardynała Henryka Gulbinowicza.
– Informacje i podejrzenia ujawniane wokół kard. Henryka Gulbinowicza stawiają włosy na głowie. – stwierdził Tomasz Terlikowski.

– Karol Chum mówi o tym, że był cały system podsyłania młodych seminarzystów do ks. kardynała Gulbinowicza, chłopców w wieku 15-18. To oznacza, że mieliśmy do czynienia z pewnym systemem prostytucji nieletnich. Był system kościelny, zmowa milczenia, wiedziano, że Gulbinowicz „lubi chłopców”, w związku z tym dla pieniędzy, dla własnych interesów mu ich podsyłano. Jeśli to jest prawda, to mamy gigantyczny skandal moralny – mówił w Polsat News prof. Andrzej Kobyliński.

Jeden z wrocławskich księży pisał do Tomasza Terlikowskiego o wielu wspaniałych powołaniach, które zostały zniszczone przez kardynała.  – O nich, o ofiarach teraz trzeba pamiętać szczególnie. One powinny być w centrum naszego myślenia. Katolicy, którzy bardziej troszczą się o dobre imię instytucji, niż o dobro ofiar zapominają o Chrystusie. – pisze Terlikowski w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk