ZagranicaFacebook zablokował stronę Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Sportowego

Paweł Skutecki8 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Facebook zablokował stronę Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Sportowego (ISSF). Prawdopodobną przyczyną jest zakaz promocji broni w sieci, ale ISSF nie otrzymała żadnych wyjaśnień w tej sprawie.

Facebookowa strona ISSF istnieje od 2010 roku i śledzi ją około 600 tysięcy osób, w tym wielu medalistów olimpijskich i aktywnych sportowców. Federacja podkreśla, że straciła narzędzie komunikacji bez ostrzeżenia i nie otrzymała żadnego wyjaśnienia w tej sprawie.

„Od środowego wieczoru wysłaliśmy niezliczoną ilość monitów do zespołu wsparcia Facebooka. Nasi prawnicy złożyli również oficjalną prośbę o odblokowanie. Niestety, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi” – powiedziała cytowana w „The Times of India” członkini Rady ISSF Rosjanka Anna Leszczikowa.

„Zablokowanie jest całkowicie niedopuszczalne. To oficjalne konto federacji sportowej promujące zdrowy tryb życia i olimpijskie ideały. W naszym sporcie nie ma agresji, tylko piękno, kondycja i technologia. Gdyby tylko ci, którzy je zablokowali, oglądali transmisje zawodów, które nawiasem mówiąc regularnie udostępnialiśmy na Facebooku, to by to wiedzieli” – dodała Leszczikowa.

Mająca siedzibę w Monachium ISSF uruchomiła kampanię #unblock_ISSF_facebook na innych kanałach społecznościowych.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście + dziesięć =