Premier: Pojawia się wiele fake newsów o respiratorach

Magdalena Targańska7 listopada, 20202 min

Pojawia się wiele nieprecyzyjnych informacji i fake newsów dotyczących respiratorów – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że w dyspozycji Agencja Rezerw Materiałowych jest 3,5 tys. respiratorów. W październiku ARM wydała szpitalom 922 respiratory, a w pierwszym tygodniu listopada około tysiąca sztuk.

„Pojawia się wiele nieprecyzyjnych informacji i fake newsów dotyczących respiratorów” – napisał Morawicki w sobotę na Facebooku.

„Oto jedyne oficjalne rządowe dane: w dyspozycji Agencja Rezerw Materiałowych znajduje się aktualnie 3500 zapasowych respiratorów, których zakupu dokonaliśmy w lecie w ramach przygotowań do jesiennej fali COVID-19. Na bieżąco dokonywane są dodatkowe zakupy” – poinformował.

Dodał, że w październiku ARM wydała do szpitali 922 sztuki respiratorów, a w pierwszym tygodniu listopada około tysiąca sztuk. Poinformował też, że każdego dnia z magazynów ARM wyjeżdża ponad 30 TIR-ów różnego rodzaju sprzętu, który kupiono w tym roku w ramach przygotowań do walki z epidemią.

„Wciąż mamy duży zapas respiratorów i są one wydawane według zapotrzebowania zgłaszanego przez służbę zdrowia” – zapewnił. „Proszę o niepowielanie niesprawdzonych informacji! Bądźmy odpowiedzialni również w internecie!” – zaapelował szef rządu. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk