PolskaTVP: przyznanie ochrony Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału spółki

Magdalena Targańska5 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Przyznanie ochrony prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału spółki – wskazano w czwartek wieczorem w oświadczeniu Telewizji Polskiej. Jak podkreślono, Kurski zastosował się do tej decyzji.

O objęciu prezesa TVP ochroną SOP poinformował w czwartek portal tvn24.pl. Jak podał TVN ochronę przyznał Kurskiemu szef MSWiA Mariusz Kamiński „ze względu na dobro państwa” na podstawie tego samego zapisu ustawy o SOP, z którego korzystał w przypadku sędzi TK, b. posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.W czwartek wieczorem TVP wystosowała oświadczenie w tej sprawie. „Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji” – czytamy w oświadczeniu zamieszczony na stronie Centrum Informacji TVP.

Zgodnie z art. 3 ustawy o SOP ochroną objęci są m.in. prezydent, marszałkowie obu izb parlamentu, premier oraz wicepremierzy. Przepisy przyznają ochronę także szefowi MSWIA oraz ministrowi spraw zagranicznych. Ochroną SOP mogą zostać objęte też „inne osoby ze względu na dobro państwa”.

Jak zaznaczył portal TVN24.pl, służby prasowe resortu spraw wewnętrznych i administracji odmówiły komentarza w tej sprawie tłumacząc, że jest to informacja niejawna.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − cztery =