PolskaMuzeum II Wojny Światowej znów udostępniło miejsca noclegowe dla medyków

Karol Kwiatkowski5 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Muzeum II Wojny Światowej drugi raz oddało do dyspozycji personelu medycznego pokoje w części hotelowej placówki. Nocleg przygotowano z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i o ratownikach, którzy podejmą pracę w szpitalu tymczasowym.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki podpisali porozumienie, dzięki któremu pracownicy ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy podejmą pracę w powstającym w Sopocie szpitalu tymczasowym, będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w muzeum.

Dla personelu medycznego, opiekującego się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19, przygotowano w części hotelowej cztery w pełni wyposażone pokoje z własnym węzłem sanitarnym i z dostępem do kuchni.

„Nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej potrzebujących. Bezpłatne pokoje dla medyków, przekazanie parkingu na rzecz działania centrum testowego COVID-19 czy dzielenie się maskami ochronnymi i książkami z 18 tys. mieszkańców i mieszkanek Gdańska są to nasze cegiełki wsparcia, w tym trudnym czasie” – powiedział dyrektor muzeum dr Karol Nawrocki, cytowany w komunikacie prasowym przesłanym PAP w środę.

Pokoje gościnne dla medyków placówka udostępniła również w kwietniu. Wówczas mogli z nich korzystać pracownicy szpitali zakaźnych, którzy obawiali się wracać po dyżurach do swoich rodzin. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 3 =