Muzeum II Wojny Światowej znów udostępniło miejsca noclegowe dla medyków

Karol Kwiatkowski5 listopada, 20202 min

Muzeum II Wojny Światowej drugi raz oddało do dyspozycji personelu medycznego pokoje w części hotelowej placówki. Nocleg przygotowano z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i o ratownikach, którzy podejmą pracę w szpitalu tymczasowym.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki podpisali porozumienie, dzięki któremu pracownicy ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy podejmą pracę w powstającym w Sopocie szpitalu tymczasowym, będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w muzeum.

Dla personelu medycznego, opiekującego się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19, przygotowano w części hotelowej cztery w pełni wyposażone pokoje z własnym węzłem sanitarnym i z dostępem do kuchni.

„Nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej potrzebujących. Bezpłatne pokoje dla medyków, przekazanie parkingu na rzecz działania centrum testowego COVID-19 czy dzielenie się maskami ochronnymi i książkami z 18 tys. mieszkańców i mieszkanek Gdańska są to nasze cegiełki wsparcia, w tym trudnym czasie” – powiedział dyrektor muzeum dr Karol Nawrocki, cytowany w komunikacie prasowym przesłanym PAP w środę.

Pokoje gościnne dla medyków placówka udostępniła również w kwietniu. Wówczas mogli z nich korzystać pracownicy szpitali zakaźnych, którzy obawiali się wracać po dyżurach do swoich rodzin. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk