BCC apeluje do rządu o konsultacje przy wprowadzaniu kolejnych obostrzeń

Magdalena Targańska4 listopada, 20202 min

Business Centre Club (BCC) apeluje do rządu o konsultowanie z biznesem decyzji dotyczących kolejnych obostrzeń oraz konstrukcji planowanej pomocy – podało w środę BCC.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę o m.in. zamknięciu sklepów w galeriach handlowych, gdzie wyjątkiem będą sklepy spożywcze, apteki, drogerie i punkty usługowe. Nowe obostrzenia wejdą w życie od najbliższej soboty.

Morawiecki zapowiedział też ulgi dla przedsiębiorców, np. postojowe, w zapłacie ZUS, dopłaty do wynagrodzeń, które będą obowiązywały od 1 listopada. Dodał, że tam, gdzie nie są potrzebne uregulowania prawne, pomoc będzie wdrażana natychmiast.

”Dobrze, że padła zapowiedź ze strony szefa rządu dot. wsparcia dla przedsiębiorców, którzy nie mają już środków z poprzednich tarcz antykryzysowej i finansowej” – powiedział, cytowany w komunikacie, Marek Goliszewski, prezes BCC.

BCC proponuje m.in. wzmocnić płynność finansową przedsiębiorstw poprzez przyspieszenie zwrotu VAT, przejrzenie wydatków budżetowych pod kątem ich ograniczenia czy przywrócenie handlu w niedziele.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk