Szpital covidowy powstanie na lotnisku…

Agnieszka Malinowska31 października, 20202 min

Od wielu miesięcy cała Polska zmaga się z rzekomą epidemią koronawirusa. W naszym kraju pojawia się już coraz więcej obostrzeń, mimo to liczba zakażeń nie maleje. Jak się okazuje teraz powstać ma szpital covidowy na…lotnisku. 

Jak informuje Dziennik Zachodni na lotnisku w Pyrzowicach (Górny Śląsk) ma powstać szpital covidowy. Tym wszystkim ma się zająć spółka Węglokoks. Jednakże szpitalami covidowymi w innych miastach na terenie Polski mają się zajmować inne spółki.

To jednak nie wszystko.

Jak się okazuje Michał Dworczyk – szef KPRM poinformował ostatnio 6 decyzjach administracyjnych w tej sprawie. Jakich miast  i województw one dotyczą? Przede wszystkim  Płocka, Ostrołęki i Pomorza, Małopolski oraz Śląska.

We współpracy z rządem wybudujemy dwa szpitale w woj. małopolskim. Małopolska to ważny obszar dla Taurona. Mieszkańcom regionu chcemy pomóc w walce z koronawirusem. Włączymy się w walkę z drugą falą pandemii 

-taką informację przekazał z kolei prezes spółki Tauron – Wojciech Ignacok. W województwie małopolskim budową szpitala covidowego ma się zająć właśnie Tauron.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk