Rolnicy wsparli protest kobiet przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji

Karol Kwiatkowski26 października, 20202 min

W niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się trzecia już manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Do protestujących kobiet dołączyli rolnicy.

W niedzielny wieczór kilkaset osób zgromadziło się na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, aby wyrazić sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Uczestnicy protestu, podobnie jak w poprzednich dniach, przeszli ulicami miasta pod biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości, gdzie pozostawili znicze i przygotowane przez siebie transparenty, na których widniały hasła takie jak m.in. „Łączymy się przeciwko PiS”, „Mamy dość”, „Je..ć PiS”, „To jest wojna”, „Nikt nie będzie decydować o moim ciele”, „Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem”.

Do protestu przyłączyli się rolnicy z Zuław. Obklejone różnego rodzaju plakatami ciągniki jechały powoli za uczestnikami manifestacji. Spowodowało to utrudnienia w ruchu. „Chcemy wyboru, a nie PiS terroru”, „Rolnicy przeciwko 5 Kaczyńskiego”, „Wy……..ć” – to hasła, jakie można było dostrzec na banerach zawieszonych na traktorach.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Wyrok TK wywołał protesty w wielu miastach w Polsce. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk