PolskaWiadomościObostrzenia w Boże Narodzenie? Minister Zdrowia tłumaczy…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska26 października, 20202 min

Od wielu miesięcy cała Polska walczy z rzekomą epidemią. Jednak pomimo tego, że wprowadzają coraz to surowsze restrykcje liczba zakażeń nie spada. Czy w święta Bożego Narodzenia wprowadzone zostaną obostrzenia? Niestety Minister Zdrowia nie ma ciekawych wieści. 

Minister Zdrowia – Adam Niedzielski w wywiadzie dla portalu Fakt wypowiedział się ostatnio na temat zakażeń na COVID-19 oraz czasu Bożego Narodzenia.

Czy podczas świąt Bożego Narodzenia pojawią się obostrzenia? Minister Zdrowia nie powiedział jeszcze nic na temat restrykcji, jednak według niego do świąt liczba zakażeń wciąż będzie spora.

Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny

-powiedział Minister Zdrowia.

Zapytano również Ministra o stwierdzenie, że „polscy lekarze mówią wprost, że zmarnowano trzy miesiące w lecie i nie przygotowano systemu na drugą falę pandemii.”

Mówienie, że to był zmarnowany czas jest nieprawdą. Każdy etap epidemii ma inne priorytety – inne wiosną, inne latem, inne jesienią.  Latem po wszystkich analizach, jakie otrzymaliśmy, stwierdziliśmy, że największą szkodą, którą wywołała pandemia, były zaniechania we wszystkich innych, niż covidowa, dziedzinach lecznictwa. 

-zaznaczył Minister.

Jaka jest Wasza opinia na temat jego słów?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 2 =

Nasza Polska, 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone