W poniedziałek konsultacje rządu z branżą fitness, weselną i handlową

Karol Kwiatkowski19 października, 20204 min

W poniedziałek szef MRPiT Jarosław Gowin oraz wiceminister tego resortu Olga Semeniuk wezmą udział w konsultacjach nie tylko z branżą fitness i weselną, ale również handlową – wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni.

W piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w rozmowie z PAP przekazał, że liczy na spotkanie z przedstawicielami branży fitness w ten poniedziałek. „Sytuacji, w jakiej się ona znalazła w związku z pandemią, poświęciliśmy sporo uwagi podczas piątkowego kryzysowego sztabu gospodarczego” – dodał.

Z informacjami przekazanych przez resort rozwoju, pracy i technologii wynika, że w poniedziałek o godz. 12.30 dojdzie do spotkania strony rządowej z przedstawicielami branży weselnej, o godz. 13.45 – z przedstawicielami branży fitness, a o godz. 18 – z przedstawicielami branży handlowej. „Do poniedziałkowych konsultacji @Jaroslaw_Gowin i @OlgaEwaSemeniuk dołącza kolejna branża – handlowa. #wytycznedlabranż” – napisał resort na Twitterze.

Przeciwko zamknięciu klubów fitness i siłowni w sobotę na placu Zamkowym protestowało kilkaset właścicieli i pracowników takich placówek. „Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec” – podkreślała w swoim oświadczeniu Polska Federacja Fitness.

Również Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego krytycznie ocenił zapowiedź zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania kolejnych branż. Rzecznik MŚP postuluje, „aby jakiekolwiek uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej wiązało się z koniecznością wypłacenia odszkodowań poszkodowanym przedsiębiorcom”.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów. Zakaz nie obejmuje także placówek, które są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk