Czarzasty o ruchu Trzaskowskiego: złośliwi mówią, że to „falstart”; ciekawy jestem treści programowych

Karol Kwiatkowski17 października, 20204 min

Rafał Trzaskowski nie ma szczęścia do startu swojego ruchu, złośliwi mówią, że to „falstart”; ciekawy jestem treści programowych nowego ruchu, każde zjawisko, które może poprzeć demokratyczną opozycję jest rozsądne – powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

W sobotę ma oficjalnie rozpocząć działalność ruch społeczny b. kandydata KO na prezydenta RP, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W minioną sobotę uruchomiona została specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której można przyłączyć się do tej inicjatywy.

Czarzasty w rozmowie z PAP powiedział, że życzy Trzaskowskiemu powodzenia. „Obserwuję ten start i nie ma Rafał szczęścia, bo to już któryś start z rzędu. Złośliwi o tym mówią, że to +falstart+. Ponieważ złośliwy nie jestem, to tak nie mówię” – dodał.

„Jestem ciekawy tego w jaki sposób to zostanie zrobione, bo już – jeżeli chodzi o liczbę osób na zebraniu – to nie może być większa niż 10, więc to jest już problem. Po drugie jestem ciekawy jakie będzie to nosiło treści programowe” – powiedział lider Lewicy.

Podkreślił przy tym, że „każde zjawisko, które może poprzeć demokratyczną opozycję, jest rozsądne”. „Czy to wyjdzie? Nie wiem” – powiedział Czarzasty.

Pytany czy ruch Trzaskowskiego nie będzie Platformą-bis, polityk odpowiedział, że może być to jedna z większych trudności tego ruchu. „Faktycznie Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy i z tego, co wiem, nie ma zamiaru z tego rezygnować” – stwierdził. „Życzę wiceprzewodniczącemu Rafałowi Trzaskowskiemu i przewodniczącemu Borysowi Budce, żeby – po zmierzeniu się z nowym ruchem – jeden i drugi był zadowolony. Wydaje mi się, że będzie to trudne, ale to ich problem i pewnie tak chcą” – powiedział Czarzasty.

Powstanie ruchu społecznego Trzaskowski zapowiedział w połowie lipca, po II turze wyborów prezydenckich, których zwycięzcą został Andrzej Duda. „Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, bo partie nie wystarczą, razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, z ludźmi dobrej woli, by bronić społeczeństwa obywatelskiego; jestem gotów do rozmowy z każdym” – mówił wówczas polityk, który w II turze wyborów otrzymał poparcie ponad 10 mln wyborców. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk