PolskaWiadomościNiepokojące słowa eksperta. Przez epidemię koronawirusa będziemy umierać na…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska12 października, 20202 min

„Epidemia” COVID-19 w Polsce trwa już dobre kilka miesięcy. Według eksperta jednak jej skutki mogą być tragiczne. Z powodu epidemii ludzie będą umierać na…nowotwory. 

Profesor Bogusław Machaliński rektor i profesor na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie pojawił się ostatnio na antenie Radia Szczecin. Tam wypowiedział się na temat obecnej epidemii koronawirusa. Według niego strach to zły doradca i nie można dać się zastraszyć.

Prof. Machaliński widzi jednak tragiczne skutki epidemii. Martwi go kwestia diagnozowania pacjentów.

Widzimy jak kuleje organizacja służby zdrowia. Wczoraj rozmawiałem z moimi kolegami, mówili, że takiego wysypu nowotworów rozsianych u 40-latków to nie widzieli odkąd pracują. Podobnie  jak się rozmawia z kardiologami, oni mówią o bliznach pozawałowych…

-powiedział.

Dodał, że lekarze powinni obserwować i badać fizykalnie swoich pacjentów. Niestety tego nie robią. Zdaniem profesora skutki tego niedługo mogą być opłakane.

Zaznaczył także, że noszenie maseczek jest szkodliwe dla naszego zdrowia.

Ten nakaz z medycznego punktu widzenia nie jest zrozumiały. Obserwujemy już dzisiaj wiele powikłań z tego powodu. Sportowcy, którzy biegają (w maseczce) za chwilę mają zapalenie przedniej części oczodołu, ponieważ powietrze, który wychodzi z maski uderza w oczy

-puentował.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

nineteen + 8 =