PolskaWiadomościNawet 30 tysięcy złotych kary za brak maseczki

Agnieszka Malinowska11 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Przez wiele miesięcy „epidemia” koronawirusa w Polsce ma się dobrze. Ostatnio polski rząd poinformował o kolejnych restrykcjach. Od soboty został wprowadzony nakaz noszenia maseczek także w miejscach publicznych. Kary jakie można otrzymać za brak maseczki szokują!

Od 10 września (sobota) obowiązuje nakaz noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale także w przestrzeni publicznej w tym nawet na ulicy.

Jak informuje Głos Wielkopolski kierowcy mogą otrzymać mandat za brak maseczki w samochodzie, jeśli w pojeździe znajdują się osoby, które z nim nie mieszkają. Takie mandaty wynoszą nawet do 500 złotych.

Co ciekawe kierowcy mogą także otrzymać karę administracyjną. W tym przypadku jednak kara ta może nas kosztować od 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych.

Kiedy nie trzeba nosić maseczki w pojazdach?

Według Głosu Wielkopolskiego tylko wtedy gdy podróżujemy sami, podróżujemy z osobą, z którą mieszkamy, jesteśmy w pracy (kierowcy transportu publicznego), ze względu na stan zdrowia.

Nosić maseczek nie muszą także dzieci poniżej czwartego roku życia.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × jeden =