PolskaWiadomościNawet 30 tysięcy złotych kary za brak maseczki

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska11 października, 20202 min

Przez wiele miesięcy „epidemia” koronawirusa w Polsce ma się dobrze. Ostatnio polski rząd poinformował o kolejnych restrykcjach. Od soboty został wprowadzony nakaz noszenia maseczek także w miejscach publicznych. Kary jakie można otrzymać za brak maseczki szokują!

Od 10 września (sobota) obowiązuje nakaz noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale także w przestrzeni publicznej w tym nawet na ulicy.

Jak informuje Głos Wielkopolski kierowcy mogą otrzymać mandat za brak maseczki w samochodzie, jeśli w pojeździe znajdują się osoby, które z nim nie mieszkają. Takie mandaty wynoszą nawet do 500 złotych.

Co ciekawe kierowcy mogą także otrzymać karę administracyjną. W tym przypadku jednak kara ta może nas kosztować od 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych.

Kiedy nie trzeba nosić maseczki w pojazdach?

Według Głosu Wielkopolskiego tylko wtedy gdy podróżujemy sami, podróżujemy z osobą, z którą mieszkamy, jesteśmy w pracy (kierowcy transportu publicznego), ze względu na stan zdrowia.

Nosić maseczek nie muszą także dzieci poniżej czwartego roku życia.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

seventeen + 16 =