PolskaW piątek przyjechało do Polski 200 tys. szczepionek na grypę

Paweł Skutecki Paweł Skutecki9 października, 202012 min

W piątek do Polski przyjechało 200 tysięcy szczepionek na grypę, które mają trafić do aptek w przyszłym tygodniu; od trzeciego tygodnia października przybędzie kolejne ponad 500 tysięcy – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. O dostępność szczepionek szef MZ był pytany w piątek w rozmowie z TVN24.

Niedzielski przypomniał, że szczepionki rozprowadzane są poprzez apteki i przychodnie. „Od początku sezonu grypowego, czyli od września wpłynęło do Polski ponad 1 milion szczepionek, z czego mniej więcej 400 tysięcy, być może troszeczkę mniej weszło do dystrybucji aptecznej” – dodał szef MZ.

Poinformował ponadto, że w piątek do Polski przyjechało kolejnych 200 tysięcy szczepionek na grypę, które będą dystrybuowane do aptek w przyszłym tygodniu. „Od trzeciego tygodnia października będzie kolejne zasilenie, więc systematycznie te szczepionki będą przyjeżdżały. Mamy zapewnienie, że taka partia, właśnie ponad pół miliona do obrotu aptecznego będzie wpływała od trzeciego tygodnia października” – powiedział Niedzielski.

Sam – jak przekazał – nie zaszczepił się jeszcze na grypę. „Najlepszy termin na szczepienie to jest listopad” – zaznaczył minister.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował w środę, że łącznie będziemy mieli w Polsce 3 mln szczepionek na grypę. Zapewnił, że jeśli dalej będzie zapotrzebowanie, resort wraz z Agencją Rezerw Materiałowych podejmą kolejne kroki, by dodatkowo skupować szczepionki. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Jeden Komentarz

  • Avatar
    jakub

    9 października, 2020 at 9:57 pm

    szczepienia na grypę powodują większąpodatność na zakażenie koronawirusami. O co tu chodzi?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 + two =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl