PolitykaTrwa „parlamentarne kłusownictwo” Hołowni

Karol Kwiatkowski7 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wszyscy parlamentarzyści, z którymi ruch Polska 2050 prowadzi obecnie rozmowy w sprawie ewentualnego transferu są członkami opozycyjnych klubów – powiedział PAP wiceprezes ruchu Michał Kobosko. Potwierdził, że rozmowy prowadzone są z ok. dziesięcioma parlamentarzystami.

Lider ruchu Polska 2050, były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia ogłosił we wrześniu, że do jego ruchu dołącza ówczesna posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek; wyraził nadzieję, że w Sejmie powstanie koło lub klub Polski 2050; przyznał też, że z różnymi parlamentarzystami toczą się rozmowy na temat kolejnych transferów.

Kobosko w rozmowie z PAP zaznaczył, że wszyscy z parlamentarzystów, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy, to członkowie klubów opozycyjnych. „Prowadzimy rozmowy z około dziesięcioma parlamentarzystami, którzy – na różnym etapie rozmów – rozważają przystąpienie do naszego koła” – przyznał.

Zastrzegł, że na obecnym etapie treść rozmów nie może być upubliczniana.

Pytany, czy ruch Polska 2050 rozmawia również z senatorem niezrzeszonym Wadimem Tyszkiewiczem, który w kampanii wyborczej otwarcie wspierał Hołownię, Kobosko zaprzeczył. „Senator Tyszkiewicz jest senatorem niezrzeszonym. Z tego co rozumiemy, to tak postrzega swoją rolę. Nie prowadzimy rozmów z senatorem Tyszkiewiczem” – oświadczył. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − 10 =