Marszałek Grodzki poddał się samoizolacji, bo uczestniczył w spotkaniu z Piotrem Zgorzelskim

Karol Kwiatkowski5 października, 20204 min

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poddał się samoizolacji, w środę ma mieć przeprowadzony test na koronawirusa – poinformowała w poniedziałek PAP wicedyrektor CIS Anna Godzwon. Samoizolacji poddali się także liderzy Lewicy.

Decyzja o samoizolacji została podjęta w związku z czwartkowym spotkaniem, którego gospodarzem był marszałek Senatu, a w którym uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz’15). W poniedziałek poinformował on, że jest zarażony koronawirusem.

„Marszałek Tomasz Grodzki poddał się samoizolacji. W środę będzie miał przeprowadzony test i do czasu uzyskania wyniku będzie przebywał na samoizolacji, pracując zdalnie” – poinformowała PAP Godzwon. Jak dodała, marszałek odwołał też wszystkie zaplanowane spotkania.

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica), która także brała udział w czwartkowym spotkaniu, przyznała, że o zakażeniu Zgorzelskiego koronawirusem dowiedziała się z mediów. W rozmowie z PAP senator przyznała, że odwołała wszystkie swoje spotkania do środy, a w czwartek będzie miała badania.

Inny z uczestników spotkania – szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski – odwołał w swój wyjazd do Łodzi i jeszcze w poniedziałek przejdzie badania w warszawskim szpitalu MSWiA.

Samoizolacji poddał się także wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty (Lewica). „Dostał też informację, aby poddał się badaniu, co stanie się jeszcze w poniedziałek” – powiedziała PAP rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Nieoficjalnie wiadomo, że testy postanowili przeprowadzić obecni u marszałka Grodzkiego politycy PO, choć szef Platformy Borys Budka uczestniczył w poniedziałek w Katowicach w konferencji prasowej.

 

Piotr Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w czwartek 1 października wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim brał udział w spotkaniu większości senackiej u marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącym noweli ustawy o ochronie zwierząt.

 

Wzięli w nim także udział m.in. posłowie KO Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i senator Marcin Bosacki z KO, z Lewicy: posłowie Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, a także Krzysztof Kwiatkowski z koła senatorów niezależnych. Zgorzelski wraz z Kosiniakiem-Kamyszem wystąpili też na konferencji prasowej.

 

W niedzielę Zgorzelski wraz z Radosławem Foglem z PiS, Sławomirem Neumannem z KO, Maciejem Gdulą z Lewicy, Arturem Dziamborem z Konfederacji i doradcą prezydenta Pawłem Sałkiem w porannym programie w Polsat News. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk