ZagranicaFrancuzi zapowiadają deportacje poligamistów i zakaz „certyfikatów dziewictwa”

Paweł Skutecki5 października, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Minister Marlene Schiappa, odpowiedzialna w MSW za kwestie obywatelstwa, zapowiedziała w poniedziałek deportowanie z Francji poligamistów i uściśliła, że sporządzanie „certyfikatów dziewictwa” dla kobiet i dziewcząt jest zabronione.

Poligamia na terenie Francji, a także wystawianie dziewczynom i kobietom tzw. certyfikatów dziewictwa, to elementy, z którymi władza wykonawcza chce walczyć w zapowiadanej ustawie przeciwko islamistycznemu separatyzmowi. Ustawa ma zostać zaprezentowana Radzie Ministrów 9 grudnia.

Trzy dni po przemówieniu prezydenta Emmanuela Macrona na temat separatyzmu islamskiego, minister Schiappa zapowiedziała walkę z poligamią we Francji.

W przypadku osób już osiedlonych we Francji i posiadających pozwolenie na pobyt, rząd chce posunąć się nawet do deportacji w przypadku wykrycia poligamii, „chyba że ta osoba się podporządkuje francuskiemu prawu” – oświadczyła minister.

„Nie będziemy już wydawać zezwoleń na pobyt osobie przybywającej z obcego kraju, która pozostaje w sytuacji poligamii” – zapowiedziała Schiappa. Dodała, że poligamia jest sprzeczna z wartościami Republiki.

„Musimy położyć kres tej faktycznej poligamii, która istnieje” – podkreśliła minister, zaznaczając, że poligamia jest ujawniana przez kontrole, w szczególności z opieki społecznej (CAF).

Minister przypomniała również o problemie wystawiania tzw. certyfikatów dziewictwa dla dziewczyn i kobiet.

„Nie chcemy, aby kobiety były traktowane, jak krowy na targu” – odpowiedziała Schiappa, pytana o ten proceder stosowany przez niektóre mniejszości narodowe we Francji.

„Żaden ginekolog nie ma prawa wystawiać takiego certyfikatu we Francji” – podkreśliła minister, która przed objęciem urzędu pełniła funkcję minister ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × pięć =