Bełchatowski sanepid na kwarantannie

Paweł Skutecki1 października, 20202 min

U jednego z pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie (Łódzkie) wykryto koronawirusa. 15 osób z tamtejszego sanepidu poddano kwarantannie – powiedział PAP rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi Zbigniew Solarz.

Po wykryciu jednego przypadku koronawirusa, po poddaniu kwarantannie 15 osób, czyli większości pracowników bełchatowskiego sanepidu, w placówce pracuje nadal 8 osób. Potwierdził to rzecznik wojewódzkiego sanepidu w Łodzi Zbigniew Solarz.

„Jest jeden przypadek potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2. 15 osób z tzw. kontaktu poddano kwarantannie. Stacja w Bełchatowie jednak nadal realizuje swoje zadania” – powiedział PAP Solarz. Dodał, że sanepidowi w Bełchatowie pomagają pracownicy z innych stacji, m.in z Łasku i w Zduńskiej Woli.

„Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, jest możliwość przesunięcia służb sanitarnych z innych powiatów do pomocy bełchatowskiemu sanepidowi” – powiedziała PAP rzecznik wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

W czwartek ogłoszono, że powiat bełchatowski wpisany został na żółtą listę obszarów, w których obowiązują nadzwyczajne obostrzenia związane z epidemią. Do strefy żółtej oprócz powiatu bełchatowskiego wpisano też dwie inne administracje samorządowe z województwa łódzkiego: powiaty piotrkowski i wieluński. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk