Akcja Ministerstwa Finansów #ZTwoichPodatków to będzie piękna katastrofa

Karol Kwiatkowski21 września, 20203 min

Konkurs edukacyjny „Z twoich podatków” ogłosiło Ministerstwo Finansów. Celem konkursu jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych.

Dochody państwa, pochodzące z podatków, zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju. – czytamy w Regulaminie.

Konkurs polega na nakręceniu krótkiego filmu (1-2 min.) i pokazaniu, jak rozwija się miejsce, w którym mieszka autor. Film i cały konkurs ma przekonać wszystkich, że to dzięki płaceniu podatków – czyli poprzez codzienny wkład nas wszystkich – możemy korzystać ze szkół, szpitali, pomocy policji czy straży pożarnej.

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Konkurs w mediach społecznościowych w poniedziałek ok. godz. 15, a już chwilę potem Internet zalała cała masa propozycji.

Tych wpisów już jest setki, a będzie pewnie tysiące. Wystarczy wpisać #ZTwoichPodatków i życzymy uśmiechu przez łzy.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk