PolitykaTylko u nasWywiady[ZOBACZ FILM!] Sachajko: „Wciąż poseł Kukiz’15”

Paweł Skutecki Paweł Skutecki14 września, 20202 min

Jarosław Sachajko może – według mediów – zostać nowym ministrem rolnictwa. Tyle tylko, że… nikt z nim na ten temat nie rozmawia.

– Mamy lata zapóźnienia. Oddaliśmy cały rynek w ręce hiper i supermarketów, które drenują kieszenie rolników. Skrajny przykład dotyczy wołowiny. Rolnik przez dwa lata chowa byki, żeby je sprzedać, a potem ktoś w ciągu dwóch tygodni pomnaża to co dostał rolnik – trzykrotnie. Czy to jest rzeczywiście dobra proporcja? Teraz rolnicy cieszą się, że mają bardzo dobre zbiory ziemniaków. Sprzedają je po 35 groszy do firmy, która przerabia je na frytki. Ile kosztują w supermarkecie frytki? Sześć, osiem, dziesięć złotych. W ten sposób są drenowane kieszenie Polaków. Te pieniądze potem uciekają gdzieś za granicę – mówi Sachajko.

Rozmowa z Jarosławem Sachajko, posłem klubu Koalicja Polska PSL/Kukiz’15, na temat projektów zmian w polskim prawie, ale i reform w obszarze rolnictwa.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five × three =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl