Czy istnieje konflikt między premierem a ministrem sprawiedliwości? Dworczyk odpowiada

Magdalena Targańska1 września, 20202 min

Nie mam wiedzy, by taki konflikt istniał – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o konflikt premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Słowa b. szefa MSZ Jacka Czaputowicza na ten temat ocenił jako „prywatną opinię”. I ona pozostaje prywatną opinią – dodał.

O relacjach między kancelarią premiera i Ministerstwem Sprawiedliwości b. szef polskiej dyplomacji mówił w poniedziałkowym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

„Wcześniej premier był rozjemcą w sporach między ministrami, jak choćby między min. Ziobrą a mną ws. praworządności czy taktyki postępowania przed TSUE. Dzisiaj premier stał się stroną sporów z min. Ziobrą. Dodam, że KPRM ciągle oczekuje od MSZ reakcji, gdy np. komisarz Jourová krytykuje Polskę za reformę sądownictwa. Jednak po przejęciu przez KPRM działu członkostwa Polski w UE nie mamy do tego ani podstaw prawnych, ani kompetencji i koniecznej wiedzy eksperckiej” – powiedział Czaputowicz w wywiadzie dla „Rz”.

„Nie mam takiej wiedzy, żeby taki konflikt istniał” – skomentował Dworczyk, pytany przez dziennikarzy o wywiad Czaputowicza.

„My w obozie Zjednoczonej Prawicy współpracujemy ze sobą w ramach zespołu, w którym oczywiście bywają różne zdania, bywają czasami dyskusje – czasami nawet bardzo ostre – ale współpracujemy ze sobą i prywatna opinia pana Czaputowicza, b. ministra spraw zagranicznych pozostaje jego prywatną opinią” – stwierdził szef KPRM. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk