W niedzielę strażacy otrzymali 1081 zgłoszeń związanych z frontem burzowym

Karol Kwiatkowski31 sierpnia, 20203 min

Do północy z niedzieli na poniedziałek PSP otrzymała w całej Polsce 1081 zgłoszeń związanych z frontem burzowym; opadami deszczu i silnym wiatrem – poinformował PAP w niedzielę w nocy oficer prasowy mazowieckiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Jak wyjaśnił, najwięcej było ich w woj. mazowieckim – 587, przy czym w samej Warszawie – 301. W powiecie pruszkowskim strażacy otrzymali 65 zgłoszeń, w legionowskim – 34, w grodziskim – 34, w wołomińskim – 21, a w warszawskim zachodnim – 20.

Ponadto, w woj. łódzkim otrzymano – 121 zgłoszeń, w woj. śląskim – 96, w woj. małopolskim – 74, w podlaskim – 54, a w woj. wielkopolskim – 46.

Brak informacji o osobach rannych

– dodał Kierzkowski.

Zgodnie z danymi RCB na godz. 22 bez prądu było 25 tys. odbiorców. Najwięcej na terenie woj. mazowieckiego – 21,8 tys.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało na niedzielne popołudnie i noc alerty bezpieczeństwa dotyczące bardzo silnego wiatru i burz z gradem dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, powiatów centralnych i zachodnich świętokrzyskiego, powiatów centralnych i północno-zachodnich małopolskiego oraz powiatów zachodnich i północnych lubelskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przez burzami z gradem dla województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Drugi stopień obowiązuje natomiast w województwie mazowieckim i w części województw: podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem wydano dla części Dolnego Śląska. Ten stopień mają alerty dla województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i części województwa podlaskiego, które dotyczą wystąpienia silnego deszczu z burzami. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk