PolskaDezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej w Poznaniu

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 20202 min

Do niedzieli potrwa w Poznaniu dezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej. Akcja ma związek z epidemią koronawirusa; podobnie jak to było wiosną, dezynfekcję prowadzą strażacy z jednostek OSP.

Poznański magistrat poinformował, że jest to kontynuacja działań przeprowadzonych w marcu i kwietniu tego roku. Tym razem związana jest ona z zakończeniem okresu wakacyjnego i zwiększeniem ruchu w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Dezynfekcji poddawane są przystanki autobusowe i tramwajowe na najważniejszych węzłach przesiadkowych.

Akcja prowadzona jest w weekend, kiedy ruch pasażerów jest mniejszy niż w dni powszednie.

„Dezynfekcję wykonują strażacy z pięciu miejskich jednostek ochotniczych: Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Mistral, Krzesiny i os. Kwiatowe. Robią to na zlecenie i we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa oraz MPK Poznań. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów” – podało miasto.

W sumie zdezynfekowane zostaną 52 przystanki i węzły komunikacyjne. Są to m.in. miejsca o największym przepływie pasażerów tj. dworce autobusowe, pętle tramwajowe, przystanki przy rondach: Kaponiera, Śródka, Starołęka, Rataje oraz te w okolicy centrum miasta i dworca Poznań Główny.

Strażacy wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej oraz opryskiwacze spalinowe. W czasie dezynfekcji wiata na przystanku jest wygrodzona i nie można z niej korzystać. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − seventeen =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl