ZagranicaWęgry zamykają granice przed cudzoziemcami

Magdalena Targańska28 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Od 1 września Węgry zamkną swe granice przed cudzoziemcami – oświadczył w piątek szef kancelarii premiera Gergely Gulyas na konferencji prasowej w Budapeszcie.

„Jeśli chodzi o przepisy dotyczące ochrony granicy, wracamy do przepisów zastosowanych podczas pierwszej fali (epidemii koronawirusa): od 1 września na terytorium Węgier nie mogą wjeżdżać obywatele innych państw. Wyjątkiem będą tylko uzasadnione sytuacje, przy zachowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa” – oznajmił Gulyas.

Powracający z zagranicy obywatele Węgier będą musieli udać się na kwarantannę na 14 dni lub dopóty, dopóki nie przejdą z wynikiem negatywnych dwóch testów na koronawirusa z przerwą dwóch dni.”Na terytorium Węgier będą mogli wjechać obywatele innych państw w ramach konwoju wojskowego, podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych (…) będzie też możliwość podróży dyplomatycznych i oficjalnych” – powiedział.Jak dodał Gulyas, ruch tranzytowy będzie zapewniony wytyczonymi korytarzami. Osobne surowe przepisy będą dotyczyć wydarzeń sportowych.”Uważamy, że będzie to korzystne dla zdrowia Węgrów i przysłuży się ochronie węgierskiej gospodarki” – zaznaczył.

Przepisy te mają obowiązywać co najmniej przez miesiąc.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 1 =