SportPremier: Stadion Śląski to Mekka polskich lekkoatletów

Magdalena Targańska25 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Stadion Śląski oficjalnie został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. „Stadion staje się taką Mekką polskich lekkoatletów” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając 66. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

„Aspekty sportowe jak najbardziej wpasowują się w Program dla Śląska. Gratuluję wszystkim, którzy dbają o to, by Stadion Śląski był we właściwy sposób wykorzystywany jak najczęściej. Dziś staje taką Mekką polskich lekkoatletów. Różne dyscypliny mają swoje bardzo charakterystyczne sanktuaria sportowe. Niedaleko stąd jest katowicki Spodek – to główne miejsce polskich siatkarzy, a Stadion Narodowy w Warszawie to bardzo ważne miejsce dla polskich piłkarzy” – dodał premier.

Przypomniał, że chorzowski stadion „widział” w przeszłości wiele zwycięstw polskiej reprezentacji piłkarskiej, grał tam też Górnik Zabrze.

„Cieszę się, że od teraz będzie jednym z naczelnych miejsc dla polskich lekkoatletów. Jestem pewien, że Polacy będą tu, w sercu Śląska, świętowali kolejne triumfy” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Odsłonił pamiątkową tablicę, informującą o nowej nazwie chorzowskiej areny. Decyzję o jej zmianie podjął zarząd PZLA w porozumieniu z marszałkiem woj. śląskiego.

„Mogę obiecać, że tak jak przez ostatnie kilka lat wspieraliśmy tysiące projektów sportowych, wielokrotnie więcej, niż wcześniej, tak dalej będziemy wspierali polski sport” – zadeklarował premier.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − trzynaście =

Posty powiązane