Eksperymentalna szczepionka za miliardy dolarów?!

Agnieszka Malinowska3 sierpnia, 20202 min

Liczba osób zarażonych koronawirusem w wielu krajach wciąż nie maleje. W Stanach Zjednoczonych odnotowuje się coraz więcej zakażeń. Co ze szczepionką? Podobno będzie kosztować miliardy dolarów. 

W Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarło ponad 150 tysięcy osób. Co ze szczepionką? Planuje się zaszczepić 50 milionów osób.

Jak poinformowała administracja Donalda Trumpa  już niedługo  francuski Sanofi i brytyjski GlaxoSmithKline mają dostarczyć rządowi USA 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa.

Za szczepionki dla 50 milionów osób Stany Zjednoczone będą musiały zapłacić 2,1 miliarda dolarów.

 Opcja zakupu przewiduje kolejne 500 milionów dawek.

-możemy przeczytać na zagranicznym portalu Reuters.

Przypomnimy, że Stany Zjednoczone odnotowują rekordową liczbę zachorowań na całym świecie. Codziennie w USA nowych przypadków zakażeń jest nawet i ponad 60 tysięcy. W sumie na koronawirusa zmarło 152 tysiące osób.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk