WiadomościZagranicaEksperymentalna szczepionka za miliardy dolarów?!

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska3 sierpnia, 20201 min

Liczba osób zarażonych koronawirusem w wielu krajach wciąż nie maleje. W Stanach Zjednoczonych odnotowuje się coraz więcej zakażeń. Co ze szczepionką? Podobno będzie kosztować miliardy dolarów. 

W Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarło ponad 150 tysięcy osób. Co ze szczepionką? Planuje się zaszczepić 50 milionów osób.

Jak poinformowała administracja Donalda Trumpa  już niedługo  francuski Sanofi i brytyjski GlaxoSmithKline mają dostarczyć rządowi USA 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa.

Za szczepionki dla 50 milionów osób Stany Zjednoczone będą musiały zapłacić 2,1 miliarda dolarów.

 Opcja zakupu przewiduje kolejne 500 milionów dawek.

-możemy przeczytać na zagranicznym portalu Reuters.

Przypomnimy, że Stany Zjednoczone odnotowują rekordową liczbę zachorowań na całym świecie. Codziennie w USA nowych przypadków zakażeń jest nawet i ponad 60 tysięcy. W sumie na koronawirusa zmarło 152 tysiące osób.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × four =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl