PolskaKolejna osoba zatrzymana w sprawie ,,mafii lekowej”

Karol Kwiatkowski23 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Agenci CBA zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym tzw. odwróconym łańcuchem dystrybucji leków.

Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Krakowie kolejną osobę do śledztwa w sprawie tzw. „mafii lekowej”. Zatrzymana była związana z jednym z podmiotów uczestniczących w przestępczym procederze nielegalnego wywozu leków za granicę Polski.

Wszystko wskazuje na to, że działała w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wystawiali i posługiwali się poświadczającymi nieprawdę dokumentami, a także zbywali z ogólnodostępnych aptek do hurtowni farmaceutycznych produkty lecznicze, które następnie odsprzedawali i wywozili poza granice Polski. Chodziło m.in. o leki ratujące życie i znajdujące się w specjalnym wykazie Ministra Zdrowia leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce, np. leki onkologiczne, przeciwcukrzycowe czy przeciwzakrzepowe.  Wskazanego procederu dokonywano za pośrednictwem prowadzącego fikcyjną działalność Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Rozbita przez CBA grupa przestępcza, poprzez powiązaną ze sobą sieć spółek w latach 2017-2018 skupiła w ten sposób leki o wartości ponad 50 milionów złotych. Zatrzymana osoba była związana z podmiotem, który zbył na rzecz grupy w hurtowych ilościach produkty lecznicze o wartości ponad 13,5 milionów złotych.

Zatrzymana usłyszała zarzuty w Podlaskiem Wydziale Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × jeden =