Zarząd PO omówi kampanię wyborczą Trzaskowskiego

Magdalena Targańska14 lipca, 20204 min

O kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego ma dyskutować Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który zbiera się w środę po południu. Kierownictwo PO będzie też rozmawiać o pomysłach na przyszłość.

„Będziemy chcieli się na gorąco zastanowić nad kampanią Rafała Trzaskowskiego, gdzie było dobrze, a gdzie było źle, a także podyskutować o najbliższych planach” – powiedział PAP sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński, pytany o środowy zarząd.Jego zdaniem Rafał Trzaskowski w kampanii zrobił tyle, ile było można, zwłaszcza że miał na prowadzenie kampanii tylko półtora miesiąca. Niestety mylne okazało się – jak przyznał – założenie, że zdobycie 10 milionów głosów wystarczy do wygrania wyborów. „PiS i Andrzejowi Dudzie pomógł COVID, bo w kampanię zaangażowany został cały rząd” – ocenił Kierwiński.W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. (10 mln 440 tys. 648 głosów), uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc. (10 mln 18 tys. 263 głosy).

W opinii sekretarza generalnego PO Trzaskowski miał znacznie trudniejszą sytuację niż Andrzej Duda, bo miał mniej czasu do dyspozycji i o jedną trzecią mniej pieniędzy, a przeciw sobie media publiczne, które – jak wskazał – monopolizują przekaz informacyjny w dużej części polskiej prowincji.

„Uważam, że gdybyśmy mieli więcej pieniędzy, mogli ustawić więcej billboardów i więcej wydać na internet, były szanse na zdobycie tych 400 tys. głosów (różnica między Dudą i Trzaskowskim wyniosła ponad 422 tys. głosów – PAP)” – ocenia Kierwiński. „Na posiedzeniu zarządu będziemy jednak podsumowywać całe ostatnie 5 lat” – dodał.

Zarząd PO ma także dyskutować o pomysłach na przyszłość, w tym nad sposobami wykorzystania potencjału politycznego Rafała Trzaskowskiego. Lider PO Borys Budka mówił we wtorek, że jednym z pomysłów jest rozszerzenie Koalicji Obywatelskiej o nowe środowiska, które poparły Trzaskowskiego. Innym pomysłem zgłaszanym przez polityków PO jest stworzenie nowej platformy politycznej w oparciu o samorządy. Na jej czele mógłby stać właśnie Trzaskowski. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk