PolskaPrezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz napisał list do Andrzeja Dudy

Magdalena Targańska14 lipca, 20204 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Głosy przedstawicieli narodowego środowiska przyczyniły się do pańskiego zwycięstwa; zatem nasze postulaty światopoglądowe winny znaleźć odzwierciedlenie w pana inicjatywach ustawodawczych – napisał w liście do prezydenta Andrzeja Dudy prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję w II turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę. Pokonał Rafała Trzaskowskiego stosunkiem 51,03 do 48,97 proc. głosów.

Bąkiewicz pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie reelekcji. Podkreślił, że w ostatnich wyborach prezydenckich „jak w żadnych wcześniejszych kluczem do wygranej były głosy polskich patriotów, a zwłaszcza głos szeroko rozumianego środowiska narodowego”, które – jak ocenił – zdecydowało o zwycięstwie Andrzeja Dudy „nad kandydatem salonów lewicowo-liberalnych”.

„W poprzedniej kadencji mieliśmy zastrzeżenia co do wielu Pana decyzji. Jesteśmy środowiskiem, którego Pan nie zauważał. Żywo wspominamy brak zaproszenia do Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i próbę upaństwowienia Marszu Niepodległości. Mimo tego, w obliczu starcia z antycywilizacją, opowiedzieliśmy się za panem” – podkreślił Bąkiewicz w liście do prezydenta.

„Uważamy, że w przeciwieństwie do pana konkurenta, daje pan szansę na opóźnienie ciągnącej z Zachodu do Polski rewolucji, która uderza w prawa rodziny, narodową suwerenność i trwanie narodu w jego katolickim charakterze. Roman Dmowski powiedział: +Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie…+, dlatego głosy przedstawicieli narodowego środowiska przyczyniły się do Pańskiego zwycięstwa” – napisał prezes stowarzyszenia.

Jak ocenił, „sprawą nie tylko przyzwoitości, ale również honoru, jest uwzględnienie środowisk niepodległościowych, narodowych, patriotycznych, katolickich w polityce Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej”. „Mając na uwadze powyższe, nasze postulaty światopoglądowe winny znaleźć odzwierciedlenie w Pańskich inicjatywach ustawodawczych, a także w szeregu kompetencji wynikających z prerogatyw prezydenckich. Jako reprezentant środowisk stojących na straży wartości uważam, że tylko działając ponad partyjnymi i społecznymi podziałami jesteśmy w stanie tworzyć Wielką Polskę” – dodał Bąkiewicz. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 4 =