Premier do niezdecydowanych wyborców: trzeba zadać sobie pytanie, jak Polska będzie wyglądała za 5 lat

Karol Kwiatkowski10 lipca, 20204 min

Dzisiaj trzeba zadać sobie pytanie, nie jak Polska będzie wyglądała za 5 dni, ale jak Polska będzie wyglądała za 5 lat; rozważcie drugą opcję i pomyślcie o Andrzej Dudzie – tak premier Mateusz Morawiecki zwrócił się na Facebooku do niezdecydowanych wyborców przed drugą turą wyborów prezydenckich.

„Chciałbym zaapelować do wszystkich, dla których Rafał Trzaskowski nie był kandydatem pierwszego wyboru, a dziś wahają się, na kogo zagłosować w drugiej turze. Do tych, którzy czują, że muszą zagryźć zęby, zacisnąć pięści, ale jednak idą zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Zastanówcie się nad tym dwa razy. Wiem, że nie we wszystkim się zgadzamy, ale powinniśmy rozmawiać. Rozumiem i szanuję Wasze wcześniejsze wybory” – napisał na Facebooku szef rządu.

Morawiecki krytykował też w serii wyliczeń Trzaskowskiego, który jego zdaniem jako wiceszef PO będzie w stałym sporze z rządem.

„Zastanówcie się nie dwa, ale cztery razy. Wybory nie są raz na miesiąc, ale raz na pięć lat. Jeśli dzień po wyborach okaże się, że jedyną zasadą prezydenta Trzaskowskiego jest weto dla weta… nie da się ponownie wejść do lokalu wyborczego, wyjąć karty do głosowania i skreślić inaczej” – napisał Morawiecki.

„Czy warto dzisiaj ryzykować i skakać do basenu, nie mając pewności czy jest tam woda? Czy warto podejmować ryzyko, gdy tak dużo może to Polskę kosztować? Dzisiaj trzeba zadać sobie pytanie, nie jak Polska będzie wyglądała za 5 dni, ale jak Polska będzie wyglądała za 5 lat” – dodał.

Premier apelował o to, aby nie głosować „przeciw”, a „za stabilnością”.

„Rozważcie drugą opcję. Pomyślcie o Andrzeju Dudzie. Wiem, że wielu z was ma wątpliwości i zastrzeżenia. Ale pomyślcie o Waszych babciach i dziadkach, o waszych rodzinach, o dzieciach. Czy nie jest tak, że żyje im się po prostu lepiej? Kiedy bezrobocie było niższe? Kiedy pensje były wyższe? Kiedy udało się skutecznie walczyć z ubóstwem i wykluczeniem? Teraz, czy kiedy członkiem rządu był ten Rafał Trzaskowski? Czy nie jest tak, że Polska stała się przez te 5 lat zamożniejsza, bezpieczniejsza, bardziej ambitna?” – napisał Morawiecki. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk