PolitykaPrezydent: zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków – zadeklarował w środę podczas sesji AMA serwisu Wykop.pl ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem rozwiązań rewolucyjnych, tylko ewolucyjnych.

Prezydent Andrzej Duda pytany, czy podpisałby ustawę o podatku dla osób bezdzietnych, tzw. bykowego oświadczył, że nie; zastrzegł jednak, że jest zwolennikiem wspierania rodzin wychowujących dzieci.

„Podnoszenie podatków to nie jest lubiany przeze mnie kierunek. Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków. Nie jestem zwolennikiem rozwiązań rewolucyjnych, tylko ewolucyjnych” – odpowiedział Andrzej Duda.

Pytany zaś o kwotę wolną od podatku podkreślił, że została ona podwyższona dla najmniej zarabiających – najpierw do 6 tys. zł, potem do 8 tys. zł.

„Faktem jest, że kwota wolna od podatku została podniesiona wyłącznie dla najmniej zarabiających, ale jest to działanie zgodne z treścią wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego kwoty wolnej” – napisał prezydent Duda. „Zwracam też uwagę, że obniżenie podatku z 18 do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodów są w istocie po prostu obniżeniem podatków” – dodał.

„Obniżyliśmy też podatek dla najmniejszych firm (CIT) – najpierw do 15, a potem do 9 proc. Wprowadziliśmy PIT-0 dla młodych do 26-ego roku życia (możliwe, że kilku Wykopowiczów się załapało). Ostatnio obniżamy VAT na wiele artykułów poprzez wprowadzenie nowej matrycy VAT” – napisał prezydent. Jak ocenił, „w porównaniu z poprzednikami to prawdziwa rewolucja”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × trzy =