Skandal! 75 milionów z Unii Europejskiej na szczepionki…

Agnieszka Malinowska7 lipca, 20202 min

Od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem. Coraz częściej mówi się również o szczepionce przeciwko wirusowi. Teraz Unia Europejska da 75 milionów euro jednej z niemieckich firm. 

Jak informuje Komisja Europejska Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) pożyczy firmie CureVac 75 milionów euro na szczepionki, w tym szczepionki przeciw COVID-19.

Wszystko to finansowane jest w ramach programu „Horyzont 2020”.

„Koronawirus będzie z nami, dopóki nie będziemy mieli szczepionki przeciwko niemu. Właśnie dlatego nasza praca na tym froncie, wraz z podmiotami międzynarodowymi, jest tak ważna. Niedawno przedstawiliśmy naszą strategię w celu przyspieszenia rozwoju, produkcji i wdrażania szczepionek przeciwko nowemu koronawirusowi.”

-powiedziała Mariya Gabriel, która jest komisarzem UE ds. innowacji i badań.

A od początku pandemii zwiększyliśmy środki finansowe na instrument finansowania chorób zakaźnych o 400 mln euro, aby umożliwić EBI przetworzenie większej liczby projektów dotyczących tej choroby.

-dodała.

Co o tym sądzicie?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk