WiadomościSkandal! 75 milionów z Unii Europejskiej na szczepionki…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska7 lipca, 20202 min

Od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem. Coraz częściej mówi się również o szczepionce przeciwko wirusowi. Teraz Unia Europejska da 75 milionów euro jednej z niemieckich firm. 

Jak informuje Komisja Europejska Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) pożyczy firmie CureVac 75 milionów euro na szczepionki, w tym szczepionki przeciw COVID-19.

Wszystko to finansowane jest w ramach programu „Horyzont 2020”.

„Koronawirus będzie z nami, dopóki nie będziemy mieli szczepionki przeciwko niemu. Właśnie dlatego nasza praca na tym froncie, wraz z podmiotami międzynarodowymi, jest tak ważna. Niedawno przedstawiliśmy naszą strategię w celu przyspieszenia rozwoju, produkcji i wdrażania szczepionek przeciwko nowemu koronawirusowi.”

-powiedziała Mariya Gabriel, która jest komisarzem UE ds. innowacji i badań.

A od początku pandemii zwiększyliśmy środki finansowe na instrument finansowania chorób zakaźnych o 400 mln euro, aby umożliwić EBI przetworzenie większej liczby projektów dotyczących tej choroby.

-dodała.

Co o tym sądzicie?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 − one =