Obowiązek szczepień? Minister Szumowski skomentował sprawę…

Agnieszka Malinowska7 lipca, 202032 min

Od wielu miesięcy Polska walczy z koronawirusem. Coraz częściej na świecie mówi się także na temat szczepionki przeciw temu wirusowi. Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że takowe szczepionki powinny być dobrowolne inni, że obowiązkowe. Minister Zdrowia właśnie wypowiedział się na ten temat. 

Dziś Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Jego zdaniem na razie nie możemy mówić na temat obowiązku szczepień, gdyż takowej szczepionki jeszcze nawet nie mamy. Dodał, iż nie mamy na razie żadnych badań, ani pewności na ile są one bezpieczne.

Dopiero, jak będziemy mieli te dane, będziemy mogli mówić, że ten produkt jest na tyle bezpieczny, czy nie na tyle bezpieczny, że powinniśmy go wpisać do kalendarza szczepień.

-powiedział.

Zaznaczył, że zanim szczepienia zostałyby wpisane jako obowiązkowe wpierw odbyłaby się debata ekspercka.

 Ale to dyskusja o czymś, co będzie w przyszłości.

-stwierdził.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

3 comments

Leave a Reply

Koszyk