Gliński: Trzaskowski podstawowych rzeczy o kulturze nie wie; postuluje to, co od lat realizujemy

Karol Kwiatkowski26 czerwca, 2020112 min

Rafał Trzaskowski podstawowych rzeczy o kulturze nie wie, trochę ściągnął, postuluje to, co od lat realizujemy – napisał w piątek na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, odnosząc się do propozycji programowych kandydata KO na prezydenta.

Program „Nowa solidarność” kandydata KO na prezydenta ukazał się w czwartek wieczorem na stronie trzaskowski2020.pl. Znalazły się w nim zagadnienia m.in. dot. kultury.

Do tych propozycji odniósł się w piątek na Twitterze wicepremier Gliński. „#Trzaskowski2020 podstawowych rzeczy o kulturze nie wie, trochę ściągnął, postuluje to, co od lat realizujemy: 50 proc. odpisu dla twórców, zwiększenie finansowania o 40 proc., wsparcie dla IK w małych miejscowościach” – zwrócił uwagę minister kultury.

„Pan on tym nie wie, bo kultura Pana nie obchodzi!” – napisał Gliński zwracając się do Trzaskowskiego.

Kandydat KO na prezydenta w swoim programie postuluje m.in. „przywrócenie możliwości odliczania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, bez górnego limitu”, a także „więcej pieniędzy na kulturę w małych miejscowościach i gminach”. „Będę postulował zwiększenie nakładów na kulturę i stworzenie specjalnych programów wspierających kulturę w małych miejscowościach i gminach. Zaproponuję ustawę zwiększającą opłatę na rzecz kultury w ramach ceny kuponu Lotto, tak aby dopłata do ceny kuponu Lotto na kulturę wzrosła z 5 proc. do 20 proc. i zrównała się z dopłatami na rzecz sportu” – zapowiada. (PAP)

Premier Gliński punktuje postulaty Trzaskowskiego: „Pan #Trzaskowski2020 chce portalu mediów publicznych? No problem, vod.tvp.pl, a jak mu mało to ninateka.pl – nie wyważajmy otwartych drzwi! #RafałNieKopiuj

#Trzaskowski2020 chce nas zmusić do uchwalenia NASZEJ ustawy o statusie artysty? To NASZ PROJEKT, który realizujemy. Nie przypominam sobie, żeby Pan w tym uczestniczył. #RafałNieKopiuj

Pan #Trzaskowski2020 proponuje Obywatelską Radę Kultury. Nieładnie tak ściągać, Już w 2017 r. powołaliśmy Ogólnopolską Konferencję Kultury. #RafałNieKopiuj

Pan #Trzaskowski2020 chce zwiększać nakłady na kulturę? My do tej pory zwiększyliśmy je o ponad 40%, a Pan zaczął rządy w #Warszawa od przedstawienia budżetu zakładającego obcięcie środków na kulturę o prawie 50 mln zł!”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PIK

    27 czerwca, 2020 at 2:13 pm

    …powiedział pierwszy judoka w kraju cha cha cha

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk