Krzysztof Bosak: Konfederacja już staje się trzecią siłą polityczną

Karol Kwiatkowski25 czerwca, 20203 min

Celem pierwszej wizyty byłby Budapeszt, jako stolica państwa, które realizuje postulowaną przeze mnie politykę wielowektorową, asertywną, ale mieszczącą się w Unii Europejskiej i zarazem odrzucającą forsowaną w UE poprawność polityczną. – powiedział Krzysztof Bosak zapytany o swoją pierwszą podróż jako prezydent w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Na pytanie o pierwsze inicjatywy ustawodawcze Bosak odpowiedział: Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, podniesienie kwoty wolnej od podatku do dwunastokrotności pensji minimalnej, czyli do ponad 30 tysięcy złotych i uproszczenie przepisów o dostępie do broni, będące zarazem wdrożeniem zaległej dyrektywy unijnej w tej sprawie.

Kandydat na Konfederacji na urząd Prezydenta RP stwierdził, że: Konfederacja już staje się trzecią siłą polityczną w Polsce i będziemy umacniać swoją pozycję, by w przyszłości zrealizować swój program i dać godną reprezentację wyborcom o poglądach konserwatywnych, narodowych i wolnościowych.

O głównych partiach z polskiej sceny politycznej powiedział: Platforma nie ma nic wspólnego z klasycznie pojętą chadecją, za to wiele z jej zachodnioeuropejską karykaturą. Natomiast PiS w tym momencie jest w najlepszym razie partią centrową i nie ma wiarygodności wśród prorynkowych czy konserwatywnych wyborców, myślących niezależnie i niemanipulowanych przez media kontrolowane przez partię rządzącą. Ani Andrzej Duda, ani Rafał Trzaskowski nie są kandydatami konserwatywno-prawicowymi. Wyborca prawicy powinien głosować na mnie, bo tylko ja reprezentuję w sposób wiarygodny postulaty ideowej prawicy.

– Każdy wyborca jest dla nas atrakcyjny. Ze spotkań wyborczych, które odbyłem w Polsce, wynika, że ci, którzy nas popierają, to nie tylko byli wyborcy PIS, PO czy Kukiza, ale nawet byli wyborcy lewicy. Polacy podejmują decyzje wyborcze, kierując się bardzo różnymi emocjami i kalkulacjami. Nie musimy czerpać z jednego źródła. Staramy się grać na wielu fortepianach. – podsumował Bosak.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk