Uczestnicy tzw. Strajku przedsiębiorców znowu w Warszawie

Magdalena Targańska6 czerwca, 202022 min

Kilkuset uczestników tzw. strajku przedsiębiorców zebrało się w sobotę na placu Zamkowym i po godz. 15 wyruszyło w kierunku Pałacu Kultury i Nauki. Mają ze sobą żółte flagi z logo tzw. Strajku Przedsiębiorców. Skandują hasła „Dość kwarantanny” i „Wolność”.

„Dzisiaj pokojowo i bez żadnych zadym, spokojnie tak, jak się to powinno odbywać w państwach demokratycznych przemaszerujemy główną trasą po ulicach Warszawy. Dlatego to +Marsz Zwycięstwa+, bo naszym pokojowym nastawieniem, naszą determinacją obudziliśmy ducha w Polsce” – mówił do zgromadzonych Paweł Tanajno, organizator sobotniego przemarszu, kandydat na prezydenta RP.

Uczestnicy tzw. marszu przedsiębiorców przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat przez plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Bagatelę, ul. Marszałkowską, Nowogrodzką, plac Zawiszy, Al. Jerozolimskimi do placu Defilad.

Planowana godzina rozwiązania zgromadzenia to 21.

To już kolejny protest przedsiębiorców w stolicy. Podczas poprzedniego protestu zatrzymano łącznie 7 osób, w tym inicjatora protestu Pawła Tanajno. Policja nałożyła 7 mandatów i skierowała 80 wniosków do sądu o ukaranie oraz 180 wniosków do inspekcji sanitarnej.

Urząd m.st. Warszawy pierwszy raz zgodził się wpisać protest do rejestru zgromadzeń. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • PI Grembowicz

  6 czerwca, 2020 at 9:07 pm

  Tak, ci to mają zawsze pod górkę….

  Reply

 • Poco

  30 września, 2020 at 2:37 pm

  Wcale sie nie dziwie, przeciez obecny rzad nie chce nawet wysluchac rolnikow. TO RZAD JEST WINNY!
  Mysli o swoich 4 literach. Pod sad z anarchicznymi rzadami.BRAWO ROLNICY !

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk