Błaszczak: Słowa Jaśkowiaka o gen. Błasiku są skandaliczne; jego zasługi powinny zostać upamiętnione

Magdalena Targańska28 maja, 20202 min

Słowa prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o gen. Andrzeju Błasiku są skandaliczne. Dorobek i zasługi generała powinny zostać upamiętnione – ocenił szef MON Mariusz Błaszczak. Gen. Błasik zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

„Słowa prezydenta Poznania o gen. Błasiku są skandaliczne. Dorobek i zasługi generała powinny zostać upamiętnione. Andrzej Błasik był świetnym dowódcą, doskonałym pilotem i wielkim patriotą. W latach 2005-07 dowodził 2. Brygadą Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu” – napisał w czwartek na Twitterze Błaszczak.Chodzi o wypowiedź prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który w czwartek na antenie radia RMF FM był pytany o nadanie drodze dojazdowej do bazy lotniczej w podpoznańskich Krzesinach imienia gen. Andrzeja Błasika.

„Jestem przeciwnikiem takiego uczczenia osób, które dopiero niedawno zeszły z tego świata” – odpowiedział Jaśkowiak. Ocenił też, że dziesięć lat od katastrofy smoleńskiej, „to jest niewielki okres czasu”. „Trzeba poczekać, ten czas jest potrzebny w takich sytuacjach” – dodał Jaśkowiak.

Gen. Andrzej Błasik był dowódcą Sił Powietrznych. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu z delegacją udającą się na uroczystości katyńskie w Smoleńsku. Wraz z nim zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk