Wysyłanie nauczycieli do zbierania ogórków było „niefortunne”

Paweł Skutecki27 maja, 202023 min

Rozmawiałem z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowski i uznał on swoją wypowiedź ws. nauczycieli za niefortunną – oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki. Jakiekolwiek zdania mówiące, że ktoś w niewłaściwy sposób potraktował godność nauczycieli są absolutnie niedopuszczalne – dodał.

W poniedziałek szef resortu rolnictwa zaapelował w radiu RMF FM do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, do młodzieży i nauczycieli, którzy nie będą pracować, żeby przez „kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników”.Ardanowski tłumaczył też, że w tym roku zabraknie pracowników sezonowych do zbioru plonów. Stwierdził, że to dzięki ich pracy m.in. „nauczyciele mają co zjeść”. Na wypowiedź ministra rolnictwa zareagował m.in. szef ZNP Sławomir Broniarz, który ocenił ją jako „głupią” i „arogancką”.

Premier Morawiecki poinformował w środę, że rozmawiał z ministrem Ardanowskim po tym. „I on uznał tę wypowiedź za niefortunną” – podkreślił szef rządu. „Na pewno, jeżeli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to pan minister zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie” – zapewnił.

„Oczywiście, chciałem podkreślić, że wszyscy nauczyciele cieszą się ogromnym szacunkiem społecznym. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, że w takich szczególnych okolicznościach, pandemicznych, starali się w jak najlepszy sposób przekazywać wiedzę uczniom” – podkreślił szef rządu.

„Jakiekolwiek zdania mówiące, że ktoś w niewłaściwy sposób potraktował godność nauczycieli są absolutnie niedopuszczalne i dla mnie nie ma najmniejszego pola do kompromisu” – zaznaczył. „Oczywistą rzeczą jest, że nauczyciel to zawód, który jest jednym z najbardziej szanowanych w społeczeństwie, jest bardzo potrzebny do kształcenia naszych dzieci i młodzieży” – zaznaczył premier. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • PI Grembowicz

  27 maja, 2020 at 2:12 pm

  A co jest złego w zbieraniu ogórków?! To jakaś hańba?! Jak dorabiają oni, czy inni ludzie?!
  A jaki jest poziom współczesnych nauczycielek, coraz częściej z pokolenia gimbaz z telefonami w ręku, kobiet w czerni na manifach domagających się aborcji, czyli usuwania ciąży /kogo będą uczyć pozniej?!/?! Wychowanych na necie, FB, wikipedii, instagramach, czatach etc.!
  Gdzie są ich: wiedza, edukacja, pedagogika, poświęcenie, misja, zainteresowanie zawodem, dokształcanie się, ambicja, honor, zasady /niedawne strajki!/, rywalizacja, pomysłowość, niezależność, uczciwość, myślenie, bezkompromisowość, nonkonformizm, miłość do swej pracy, porządek, ideowosc, bezpartyjnosc /komunistyczny ZNP!/ etc?!
  Gdzie?!
  Zgroza!

Leave a Reply

Koszyk