Czy są zbierane nielegalnie podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego? Sprawę bada policja

Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu (Kujawsko-pomorskie) podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta – poinformował we wtorek oficer prasowy tamtejszej komendy powiatowej st. sierż Damian Jankowski.

Według „Tygodnika Bydgoskiego”, na policję wpłynęły trzy zawiadomienia w sprawie zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Do zbiórki miało dojść w urzędzie miejskim w Świeciu, a za sprawą miał stać wiceburmistrz Paweł Knapik.

St. sierż. Jankowski potwierdził w rozmowie z PAP, że jedyne zawiadomienie ws. zbierania podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta wpłynęło do komendy 18 maja. Podał, że do zbierania podpisów miało dojść – jak określił – w jednym z urzędów w Świeciu, ale uchylił się od odpowiedzi, kto był wskazany jako organizator zbiórki.

Wiceburmistrz Knapik (PO) w rozmowie z PAP zaprzeczył, jakoby organizował zbiórkę podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego.

Policja ma 30 dni na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego i podjęcie decyzji o ewentualnym wszczęciu postępowania przygotowawczego. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk