[PILNE] Trójka z nowym dyrektorem. Niektórzy są mocno zaskoczeni!

Paweł Skutecki25 maja, 202025 min

Pracujący od 1990 r. w Programie Trzecim Polskiego Radia dziennikarz i prowadzący audycje Kuba Strzyczkowski został w poniedziałek powołany na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na stanowisku tym zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który ustąpił po protestach będących konsekwencją „manipulacji” przy liście przebojów.

„W dniu 25 maja br. Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia, zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Zarząd przychylił się do tego wniosku” – poinformowała w poniedziałek PAP Monika Kuś z Biura Zarządu Polskiego Radia.Jak wyjaśniła, „na stanowisko to z dniem 25 maja powołany został red. Jakub Strzyczkowski”.

Wśród komentatorów dominuje opinia, że to próba odzyskania sympatii wśród słuchaczy o innych poglądach niż prawicowe. Niektórzy nowego dyrektora nazywają wprost „lewackim dziennikarzem”.

15 maja, podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” nawiązująca do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa. Kierownictwo programu zablokowało stronę, na której publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zapewniając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała 18 maja zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. W niedzielę dyrektor radiowej Trójki podawał, że z ustaleń informatyków wynika, iż to prowadzący 15 maja audycję „zdecydował o przestawieniu piosenki” Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki. Jak oświadczył, zrobił to w związku z sytuacją, która zaistniała wokół notowania LP3 z 15 maja oraz posądzeniem go o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadził od ponad 35 lat. W czwartek dziennikarz poinformował, że złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP, domaga się oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Z Trójką pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski Piotr Metz, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy ze stacją zapowiedzieli również artyści, m.in. Tomasz Organek, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow.

(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • PI Grembowicz

  25 maja, 2020 at 5:51 pm

  Tak, zgadza się i burza w szklance wody….
  Trójka to jak zwykle i zawsze podobnie jak PSL/ZSL stara komuna; lizusostwo, propaganda, esbecja i donosicielstwo… /np. towarzyszka Monika Olejnik z ulubionym TW Olexym to była jej stała podpora; obecnie TVN, który się zbliża…/.
  Semper eadem, sed aliter!
  Zgroza! /za pieniądze naiwnych polskich podatników/.
  Do prywatyzacji – to nie będzie takich cyrków!
  Amen.

  Reply

  • PI Grembowicz

   25 maja, 2020 at 7:05 pm

   Ten cały stary/nowy KS to jest właśnie cały, typowy, infantylizm i banal Trójki + TVN… Gdyż to jest/był dziennikarz właśnie ITI!
   =-O 😉 🙂 :-! :O 😀 O:-)
   Grotesque, absurde, decadance!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk