KulturaPara prezydencka zainaugurowała akcję czytania tekstów Jana Pawła II

Magdalena Targańska16 maja, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Projekt Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie „Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty Św. Jana Pawła II” zainaugurowali w sobotę prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda – poinformowała prezydencka kancelaria.

W ramach inauguracji projektu zorganizowanego z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, prezydent wraz z małżonką przeczytali fragmenty „Pamięci i tożsamości”.Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, para prezydencka objęła nad honorowy patronat nad projektem i zachęciła do uczestnictwa. Żeby wziąć udział w akcji, należy nagrać odczytywanie wybranego fragmentu, a następnie wysłać nagranie na adres mailowy Instytutu (instytut@idmjp2.pl) oraz udostępnić w swoich mediach społecznościowych z hashtagiem #DziękujemyJaniePawle2.

„Pamięć i tożsamość” ukazała się w lutym 2005 r. To zapis rozmowy z Janem Pawłem II, jaką przeprowadzili w 1993 r. w Castel Gandolfo ks. Józef Tischner i Krzysztof Michalski, współzałożyciele Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu.

Rozmowa została nagrana, a jej treść opracowana i autoryzowana. Dotyczyła ona totalitaryzmów – nazizmu i komunizmu, a także obecności zła w świecie, wolności i odpowiedzialności, patriotyzmu, narodu i misji Kościoła. Książkę zamyka rozdział, w którym Jan Paweł II i ówczesny arcybiskup Stanisław Dziwisz mówili o zamachu na życie papieża, dokonanym przez Ali Agcę w maju 1981 r.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 − 8 =