GospodarkaDodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym; jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju – przekazał w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Minister był pytany w Radiu Plus o propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, by wprowadzić tzw. dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii – 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Schreiber poinformował, że w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej pracują nad tą propozycją. „Myślę, że jest szansa na wprowadzenie jakieś formy takiego dodatku, tak, jak to postuluje pan prezydent” – mówił.

Jak dodał, szczegóły zostaną przedstawione „niebawem” i „jest szansa”, że dodatek zostanie wprowadzony jeszcze w maju.

Schreiber przyznał też, że „nie sądzi”, by poprawka Senatu do nowelizacji tzw. Tarczy 3.0 podnosząca zasiłek dla bezrobotnych do kwoty 1800 zł mogła uzyskać akceptację Sejmu. „Ja w każdym razie za nią nie zagłosuję” – oświadczył.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

twenty − 10 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl