Papież apeluje o międzynarodową współpracę i wspólne poszukiwania szczepionki

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych z biblioteki Pałacu Apostolskiego po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina coeli papież powiedział: „Po raz kolejny pragnę wyrazić moją bliskość z chorymi na Covid-19 oraz tymi, którzy opiekują się wszystkimi cierpiącymi w każdy sposób z powodu pandemii”.

„Pragnę jednocześnie wesprzeć międzynarodową współpracę podejmowaną poprzez różne inicjatywy, by odpowiedzieć odpowiednio i skutecznie na ciężki kryzys, jaki przeżywamy” – dodał Franciszek.

Następnie oświadczył: „Ważne jest połączenie zdolności naukowych, w sposób przejrzysty i bezinteresowny, by wynaleźć szczepionki i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do niezbędnych technologii, które umożliwią każdej zakażonej osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji”.

Papież przypomniał, że maj jest miesiącem maryjnym, w którym wierni odwiedzają sanktuaria dedykowane Matce Bożej.

„W tym roku z powodu sytuacji sanitarnej udajemy się duchowo do takich miejsc wiary i oddania, by złożyć w sercu Świętej Dziewicy nasze troski, oczekiwania i plany na przyszłość” – podkreślił.

Franciszek ogłosił również, że poparł propozycję tworzonego przez przywódców religijnych Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, by 14 maja ogłosić dniem modlitwy i postu oraz dzieł miłosierdzia dla wiernych wszystkich religii po to, by – jak dodał – „błagać Boga o pomoc dla ludzkości i przezwyciężenie pandemii koronawirusa”. Zaznaczył, że „modlitwa ma wartość uniwersalną”.

Po samotnym odmówieniu modlitwy, po raz kolejny od marca, papież stanął w oknie Pałacu Apostolskiego, wychodzącego na zamknięty od tygodni plac Świętego Piotra. Popatrzył na pusty plac i pobłogosławił.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Roveno

    3 maja, 2020 at 7:36 pm

    Fałszywy papież i orędownik NWO.
    Gra w tej samej drużynie co psychopata Bill Gates wraz z WHO, FAO, UNICEF, ONZ i innymi organizacjami terrorystycznymi.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk